VESELÝ TÝDEN NAŠICH MALÝCH ŠKOLÁČKŮ
a také žáků, kteří nejeli na výlet s vyšší třídou a tím si vyměnili místa s našimi malými cestovateli, kteří odjeli na 5 dní.
V pondělí jsme se vydali na Dubinu, kde jsme si povídali o tom, jak zmizela původní obec, která musela být srovnána se zemí právě proto, že se nacházela v hraničním pásmu. Děti mohly nahlédnout do bunkru, který sloužil vojákům při provádění hlídek. Sluníčko svítilo a hřálo, tak si vydatní plavci i zaplavali. (Z tohoto dne nemáme fotky).
V úterý jsme se vydali do Chebu. Děti již znaly historii a pověsti o chebském náměstí a o hradu. Žáci vyhledávali jim již známé významné objekty a upevňovali si své znalosti přímo na místě. Podle starých snímků, (cca z r.1900), jsme porovnávali změny, které vznikly výstavbou ve 20.století. Výlet jsme si zpestřili na pestrých prolézačkách a v dětských parcích. Naše malé rybáře však nejvíc zaujala řeka Ohře a s údivem pozorovali hejna ryb, obzvlášt velkých kaprů. Ve středu jsme šli lovit ryby na Hůrku. Úlovek byl velký, především proto, že se žáci chovali jako praví rybáři, tozn. tiše a trpělivě a také si vzájemně pomáhali.
I na Hůrce si žáci mohli program zpestřit na prolézačkách, a potom si upekli vuřty. Tento pestrý výlet jsme mohli právě takto uskutečnit díky rodičům z Hůrky.
Ve čtvrtek jsme měli sportovní den. Házeli jsme granátem, trefovali do terč, skákali trojskok, hráli tenis a nakonec jsme si zahráli vybíjenou.Tento den utekl tak rychle, že jsme ani nestihli vše, co bylo v plánu. A nakonec tu byl pátek a my jsme se vydali na Komorní Hůrku, kde jsme se chtěli seznámit s naší nejmladší sopkou, ze které byl odvážen lávový kámen a právě z
toho kamene byla postavena Černá věž na chebském hradě. Upřímně musím přiznat, že však všechny žáky daleko více zaujala exkurze
místního hotelu, kterou nám zprostředkovala maminka Lucky.
Dík.
|